Aspartam - rakotwórcza słodyczCo niszczy organizm? Według Stevena C. Denka, autora New Health Resources Manual (Podręcznik nowych możliwości zachowania zdrowia), są to dieta i czynniki środowiskowe, zakłócające równowagę odżywiania i homeostazę, prowadzące w efekcie do zakwaszenia i niedotlenienia. Jednocześnie dochodzi do zastoju chłonki (limfy), co zwiększa niezdolność organizmu do uwalniania białek krwi i prowadzi do nagromadzenia toksyn oraz ogólnego zatrucia pokarmowego.
Aspartam może wywoływać raka, ślepotę, migrenę, zaburzenia w życiu seksualnym czy niekontrolowaną agresję podobną do objawów ADHD. Aspartam to neurotoksyna, zawierająca szkodliwy alkohol metylowy, który wątroba zamienia w formaldehyd, kancerogenny gaz stosowany powszechnie do produkcji klejów, żywic czy materiałów wybuchowych.

Pogoń za szczupłą sylwetką każe nam rezygnować z kolejnych niezdrowych produktów. Na pierwszy ogień zazwyczaj idzie cukier. Zastępujemy go aspartamem – najczęściej używanym słodzikiem. Jak się okazuje może on w naszym organizmie wywołać ogromne spustoszenie.

Aspartam znajduje się w dietetycznych napojach, gumach do żucia, często słodzimy nim kawę i herbatę. Pojawił się w USA prawie ćwierć wieku temu. Uzyskał wtedy aprobatę Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), rządowej organizacji, która udziela zezwoleń na stosowanie chemicznych substancji w produktach spożywczych – informuje NewsTarget.com.

Stephen Fox, aktywista z Nowego Meksyku, twierdzi, że zanim wydano zgodę na stosowanie słodzika, podczas badań zaobserwowano prawie sto różnych rodzajów działań niepożądanych po spożyciu słodkiego proszku. Jak pisze NewsTarget.com, ówczesny dyrektor FDA Arthur Hull Hayes został później szefem firmy będącej właścicielem patentu na słodzącą substancję.

Społecznicy rozpoczęli kampanię, mającą na celu zakazanie dodawania słodzika do pożywienia w stanie Nowy Meksyk. Całą sprawą zajęła się stanowa Rada na rzecz Ochrony Środowiska, która ma prawo rozpocząć w takich sytuacjach śledztwo. Serwis donosi, że współpracownicy Foxa zarzucili Radę dokumentami i relacjami świadków, które mają potwierdzać szkodliwość chemicznego związku.

W jednym z listów pewna kobieta, która miała zwyczaj pić po kilka sztucznie słodzonych napojów dietetycznych dziennie, opisuje objawy w postaci wahań nastroju, ataków paniki i lęku wysokości. Lekarze zalecili jej środki antydepresyjne, te jednak nie pomogły. NewsTarget.com dodaje, że po trzech latach stosowania słodzika kobieta miała problemy z wydaniem na świat swojego drugiego dziecka. Poród zakończył się usunięciem macicy. Pokrzywdzona do dziś wierzy, że winny temu jest aspartam.

Dowody na szkodliwość aspartamu to nie tylko wypowiedzi prywatnych osób. Także autorytety w dziedzinie dietetyki mają spore wątpliwości co do walorów zdrowotnych chemicznego dodatku. Doktor Russell Blaylock pisze w swojej najnowszej książce „Smak, który zabija” o negatywnym wpływie słodzika na układ nerwowy człowieka.

Według Alexis Black, autorki artykułu opublikowanego w NewsTarget.com, aspartam może też wywoływać raka, ślepotę, migrenę, zaburzenia w życiu seksualnym czy niekontrolowaną agresję podobną do objawów ADHD. Mówiąc wprost - aspartam to neurotoksyna, zawierająca szkodliwy dla zdrowia alkohol metylowy, który wątroba zamienia w formaldehyd, kancerogenny gaz stosowany powszechnie w przemysłowej syntezie chemicznej do produkcji klejów, żywic czy materiałów wybuchowych.

Mimo informacji o szkodliwości aspartamu środek jest coraz powszechniej stosowany jako dodatek do produktów spożywczych. Najgorsze jest to, że sami lekarze często nie wiedzą, jak bardzo szkodzą chorym na cukrzycę, zalecając im stosowanie słodzika – konkluduje autorka.

Niestety również na półkach w marketach czy sklepach dużo jeszcze produktów zawiera aspartam. nawet cukiereczki ziołowe znanych marek, które są również w aptece... 


Co odkryli Włosi?

Naukowcy z Fundacji Ramazziniego przeprowadzili badanie na szczurach. Obserwowali gryzonie przez 159 tygodni. W tym czasie podawali im pożywienie zawierające aspartam w dawkach imitujących dzienne spożycie tego związku przez ludzi. Szczury podzielono na kilka grup w zależności od przyjmowanej dawki. Związek ten wywołał u szczurów chłoniaki, białaczkę oraz nowotwory (szczególnie nerek u samic i nerwów obwodowych u samców), nawet jeśli spożywały mniejsze dawki niż dozwolone w przemyśle spożywczym dla ludzi.

Zapiski Beaty Pawlikowskiej.


Aspartam składa się z trzech związków:

1. metanolu, który powoduje ślepotę,
2. kwasu asparaginowego, który wywołuje raka mózgu,
3. fenyloalaniny, która wywołuje zaburzenia emocjonalne.

Osoby przyjmujące pierwszy raz aspartam często dostają wysypki. Mogą mieć bóle głowy, problemy z widzeniem, a te które od dawna go zażywają - nie reagują.
Aspartam jest to neurotoksyna, zaburzająca syntezę białek, przewodzenie impulsów w synapsach i strukturę DNA. Wywołuje różne, pozornie niepowiązane ze sobą objawy. Po wypiciu metanolu skutki widać od razu, natomiast aspartam działa inaczej. Gromadzi się w organizmie powoli zaburzając system hormonalny i pracę mózgu.Zapraszamy do obejrzenia dwóch 
dokumentów odnośnie Aspartamu...