Cztery filmy, które musisz obejrzeć jak najszybciej
IMG_3219Każdy z tych filmów inspiruje. Pokazują informacje, które dotyczą wszystkich ludzi. To nie są  typowe filmy dokumentalne na zbicie nudy. Będziesz zaskoczony przez niektóre fakty, które usłyszysz i  sprawy które zobaczysz. Po obejrzeniu ich będziesz miał zrozumienie i wiedzę, by coś zmienić ze swoim zdrowiem. To dotyczy twojego życia i życia całych rodzin.


Food Inc.

Film odkrywa tajemnice stojące za masową produkcją żywności. Producenci umyślnie ukrywają przed konsumentami najważniejsze informacje dotyczące pochodzenia, składników i procesów produkcji. Produkcja żywności w USA i nie tylko  jest kontrolowana przez niewielką garstkę ludzi.


Jedzenie ma znaczenie

Włączmy nasze myślenie.
Świadomość na temat tego co jemy powinno się stać powodem zrozumienia, iż najlepszym ubezpieczeniem naszego zdrowia  jest nasz talerz... Nowoczesna medycyna obraca się wokół "pigułki na wszystko". I taki stan rzeczy przemysł farmaceutyczny chce utrzymać, bo dobre zdrowie jest może sensowne, ale nie jest dochodowe. Choroby serca i rak to dwie główne przyczyny przedwczesnej śmierci mieszkańców krajów zachodnich. Na trzecim miejscu są zgony z powodu błędów lekarskich i niepożądanych reakcji na leki...


Fresh

Dotyczy rolników, myślicieli i  ludzi biznesu w całej Ameryce, którzy powtórne chcą zmienić nasz system żywności. Każdy był świadkiem szybkiego przekształcenia naszego rolnictwa do przemysłowego modelu i konfrontacji z konsekwencjami, które mamy już owoce. Zanieczyszczenie żywności, środowiska, wyczerpywanie się zasobów naturalnych, otyłość. Tworzenie zdrowszych, zrównoważonych alternatyw, które oferują praktyczną wizję przyszłości naszej żywności i naszej planety. Wśród kilku głównych bohaterów, Fresh jest m.in. rolnik i działacz, Will Allen, laureat w 2008 nagrody MacArthura Genius, oraz rolnik i przedsiębiorca Joel Salatin. Rozsławiony przez książki Michaela Pollana.

Cud Terapii Gersona

Film jest o terapii, którą nazwać można Świętym Graalem leczenia nowotworów szczególnie tych początkujących. Ale nie tylko. Metoda ta, z powodzeniem leczy wiele innych schorzeń, z których niektóre uznano za "nieuleczalne". Rak, choroby serca, nadciśnienie, cukrzyca, migreny, reumatyczne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, depresje, uzależnienie od narkotyków, gruźlica, zespół przewlekłego zmęczenia, osteoporoza, słaby układ odpornościowy...

http://maratonizdrowie.blogspot.com/2012/04/nadzieja-na-otwarcie-oczupowiedziane.html