Obowiązkowa lektura o Twoim zdrowiuOdkrycia niektórych z największych naukowców są rezultatem nagłego błysku inspiracji, 
pojawiającego się nieoczekiwanie, jak grom z jasnego nieba.

Żyjemy w przełomowych czasach, doświadczając bezprecedensowego ataku na zdrowie - 

nasze własne i naszej planety. Oba te aspekty są połączone i nie mogą być odseparowane. 
Jest to kryzys, za który nie możemy nikogo winić - sami go sobie sprawiliśmy.


Książkę Terapia dr Gersona powinien przeczytać każdy. Niezmiernie ważna pozycja mówiąca o zagrożeniach jak i rozwiązaniach. Daje ona wiele do myślenia. Stosując nawet cześć wskazówek omówionych w książce (pomijając nawet całą kurację, którą dokładnie można przeprowadzić  w specjalnych centrach organizowanych przez Instytut dr Gersona) plus dodatkowe wspomaganie organizmu produktami dla zdrowia jako paliwo komórkowe, które omawiamy-  zapewnią nam zdrowie na długie lata. Dlaczego nie umrzeć w starości będąc w bardzo dobrym stanie zdrowia?  Jak wiesz należy to coraz bardziej do rzadkości. Coraz więc ludzi umiera szybko, a do tego co najgorsze w cierpieniu i bólach. Cierpi również przy tym najbliższa rodzina. Mówi się, że jak dalej utrzyma się taki ''styl życia'' większości już ludzi jaki jest obecnie to co druga osoba będzie miała raka, inne choroby tzw. cywilizacyjne i dodatkowo zarazi tym dzieci. Jak wiemy matka przekazuje już rodzącemu się dziecku przez swoje łożysko pewne substancje chemiczne jeśli  np. spożywała leki syntetyczne,  źle się odżywiała lub paliła papierosy.


Książkę możesz zakupić w dobrej księgarni lub na tej obszernej stronie poświęconej książce Terapia dr Gersona wraz z odnośnikami dotyczącymi  kompleksowego dbania o zdrowie ---->>.

Jednym z podstawowych obowiązków lekarza 
jest nauczyć pacjentów nie przyjmować lekarstw.
Sir William Mosler, 1849-1919, historyk medycyny,
nazywany najbardziej wpływowym lekarzem XIX wieku.


Połowa współczesnych lekarstw może być wyrzucona 
przez okno, pod warunkiem, że nie zjedzą Ich ptaki.
 Dr M. H. Fischer


„Pigułka na każdą dolegliwość" podsumowuje krańcowe zaufanie do lekarstw, które stało się nieodłączoną częścią dzisiejszego stylu życia. Wystarczy włączyć telewizor lub radio, żeby usłyszeć nieskończone trąby medialne promujące najnowsze środki zwalczające wszystkie rodzaje chorób. Niezmiennie słyszymy też pospiesznie wyliczane liczne i szkodliwe skutki uboczne każdego z nich lub jesteśmy proszeni o kontakt w tej sprawie z lekarzem lub farmaceutą.  To ukrywanie ryzyka nie zawsze się udaje: świadczy o tym coraz więcej skandali oraz efekty tychże naukowych lekarstw. 
Sami tego doświadczyliśmy i doświadczamy na naszej matce, która zaufała temu terrorowi lekarskiemu i tej całej naukowości ---->>.  Dlatego ostrzegamy Ciebie na przyszłość.... Również nasza znajoma ma porażenie mózgowe ''dzięki'' syntetycznym lekom. Takich osób jest coraz więcej z wieloma innymi skutkami ubocznymi tych pseudonaukowych terapii, którym ufa o zgrozo coraz więcej ludzi. Bo to powiedział lekarz, słyszymy... Zadamy więc pytanie: dlaczego nie ufa się mądrym lekarzom, którzy promują zdrowe leczenie i profilaktykę? Jest ich jednak wciąż za mało i nie są tam w większości, gdzie być powinni...
Patrząc całościowo na zagadnienie nadużywania lekarstw, prawdziwym problemem jest to, że działają one jedynie na symptomy choroby, likwidując je co pozwala ludziom normalnie wykonywać ich codzienne obowiązki -przynajmniej na jakiś czas. Jednakże nigdy nie leczą ani nie likwidują problemu leżącego u podstaw bólu czy dysfunkcji. Problem wciąż istnieje.

Pomimo wysokiego standardu życia, higieny, cudów nowoczesnej medycyny i rosnącego dobrobytu, ogólne zdrowie społeczeństwa jest niedobre i stale się pogarsza. Więcej ---->>. 
Niektórzy ludzie żyją dłużej, ale wydłużony czas życia jest bezwartościowy, jeżeli dodatkowe lata okupione są walką z plagami różnych chorób.
Podstawową zasadą programu jest jego kompleksowość (znana również pod nazwą holistyki). Oznacza ona uwzględnienie całego organizmu, pracę z wszystkimi jego niedomaganiami i słabościami, a nie tylko koncentrację na pojedynczym symptomie czy organie, tak jakby były elementami niezależnymi od reszty ciała. Holistyka obejmuje również indywidualną kondycję psychiczną każdej osoby, wynikającą z warunków życia codziennego, zawodu i stylu życia.

To diametralnie różne podejście od tradycyjnej, alopatycznej medycyny, charakteryzującej się ciągłym zawężaniem specjalizacji, koncentracją na symptomach chorób, poszukiwaniem jednej ich przyczyny i próbą usunięcia jej za pomocą środków farmakologicznych.


Program Gersona idzie w przeciwnym kierunku. Jego uzdrawiająca siła nie jest ściśle ukierunkowana na jedną chorobę, co tłumaczy, dlaczego jest w stanie radzić sobie z szerokim wachlarzem dolegliwości: jej celem jest odbudowa „gruntu"(całego organizmu), który jest wówczas w stanie sam się uleczyć.


Żeby prawidłowo działać oraz utrzymywać układy obronne silne i sprawne, nasz organizm potrzebuje ok. 52 różnych minerałów ---->>